اخبار > قطعنامه ی پارلمان اروپا شرم نامه ای بیش نیست


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده ی شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در نطق میان دستور امروز خود در مجلس:

قطعنامه ی پارلمان اروپا شرم نامه ای بیش نیست

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حمد و سپاس خدای را که به حرمت حریم امن خون شهدای والامقام این مرز و  بوم،  در همه حال عنایات خود را که سرشار از الطاف خفیه بر ملت عزیز و سلحشور کشورمان می باشد، دائما جاری و ثاری می نماید و تا زمانی که پرچم سرخ گون هابیلیان بر دستان این امت به رهبری مرجعی نستوه باشد قطعا فیض الهی همیشه شامل حال آنان خواهد گردید.

 و اما با تبریک سال نو که مزین است به شعار " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" به همه هموطنان ، همکاران و بالاخص به همشهریان خود در شهرستان های تالش بزرگ و تبریک پیشاپیش به مناسبت میلاد با سعادت ام الائمه ، فخر بانوان دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها سخن خود را آغاز می کنم.

جهان در سالی که گذشت دچار بحران­ های فراوانی بود، که قطعا تبعات آن شامل کشور ما نیز بوده است. چرا که کشور ما در جهان امروز به لطف انقلاب اسلامی همه­ ی موازنه­ های استکباری مستکبران خرد و کلان را به واسطه­ ی نگرش­های ژرف نشأت گرفته از اسلام عزیز به گوشه ای نهاده و همه مستکبران را به چالشی سخت فراخوانده است زیرا این وعده ­ی خداوند است که می­فرماید "یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ"

بازگو کردن همه­ ی خباثت­ های پیروان راستین شیطان در این مجال نمی گنجد و من تنها به آخرین شیطنت آن ها که از آستین به اصطلاح پارلمان اروپا درباره­ ی ایران بیرون آمد بسنده می­ کنم. اینان که همه­ ی حیات خود را مرهون نگاه صهیونیسم جهانی می­دانند و بدون تایید و اذن اربابان صهیونیست خود هیچ عملی را اصولا به انجام نمی رسانند و  پارلمان اروپایی که خود وابستگی عمیق به آمریکا و صهیونیسم دارد و در همه­ ی خشونت­ ها بر علیه جوامع بشری خط شکن بوده است، کشور ما را مورد اتهام قرار داده و بیانیه صادر می کند ! که تنها در وصف حال خودشان دارای معنا و مفهومی واقعی است.

در اینجا باید پرسید چگونه می شود که بشر، این مخلوق بی عیب خداوند، اینچنین سیر قهقرایی را طی می­کند و چیزی را در قالب حقوق بشر از دیگران بازخواست می­کند که پست ترین حیوانات نیز خود را از آن منزه می­دانند و واقعا دنیای غرب وحشی به کدامین سوی می­رود؟ آیا حقوق بشری که شما از آن دم می­زنید، به معنای نشست و برخاست با گروهک­ های مزدور و بی ­هویتی چون منافقین است که دستشان به خون پاک هزاران شهید این مرزو بوم آغشته است؟ این مصوبه­ ی شما شرمنامه­ ای بیش نمی­ باشد.

 اینجانب ضمن محکوم کردن این حرکات مذبوهانه و تماماً سیاسی پارلمان اروپا به مسئولین سیاسی کشور در همه ی سطوح یادآوری می کنم که نصایح مقام معظم رهبری را در همه حال نصب العین خود قرار داده و ضمن پاسخ شایسته به اعتماد ایشان و همراه داشتن ملت شریف و همیشه در صحنه، نسبت به خنده ­های سیاسی مستکبران به هوش و کاملا بیدار باشند که تاریخ قطعا در مورد آنها قضاوت خواهد نمود.

در بحث اقتصاد کشور، بنده تنها به ابلاغیه­ ی سیاست ­های کلی اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری تاکید دارم که همچون چراغ راهی است که اگر درست اجرا گردد کشور انشاء الله بیمه خواهد شد. چراکه معظم له می­فرمایند : باید اقتصاد ایران را به گونه ­ای قوی کنیم که هیچ تکانه­ ای در جهان و هیچ کس در هیچ جای دنیا چه آمریکا و چه غیر آمریکا نتوانند با یک تصمیم گیری و یک نشست و برخاست بر اقتصاد کشور و معیشت مردم ما اثر بگذارد که این همان اقتصاد مقاومتی است.

الحمدلله جناب رئیس جمهور محترم در لبیک به ابلاغیه­ ی رهبری عزیز،  ملت ما را سرشار از امید نمودند. باشد که نتیجه­ ی عملی آن نیز در مذاق ملت، شیرین و گوارا شود. انشاء الله با قطع دست ثروت اندوزان و ویژه خواران، اقتصاد کشور عزیزمان شکوفا شده و مردم به حقوق حَقه­ ی خود دست یابند.

یکی دیگر از مسائلی که باید به طور جدی به آن پرداخت مسئله­ ی فرهنگ کشور است. در بحث فرهنگ متاسفانه تا این لحظه نمره­ ی مدیران زیر عدد 10 می باشد. مسئولین فرهنگی متوجه باشند که آنان همانند سنگرنشینان خط مقدم کشور می­باشند و بی برنامگی و سوء مدیریت، می تواند اثر قابل توجهی را در نگاه مردم نسبت به همه­ ی ارکان نظام ایجاد نماید. زیرا همه­ ی رفتارهای مردم نشأت گرفته از نگاه فرهنگی آنان است. ضمن توجه جدی به نفوذ خطرناک دشمن از روزنه­ های باز فرهنگی، برای همه­ ی اقشار جامعه، برنامه­ ای خاص در نظر گرفته شود تا فعالیت های مخرب دشمن خنثی و نقش برآب شود.

در همین جا و از این تریبون مقدس جناب استاندار محترم گیلان را، به اجرایی نمودن فرمایشات مقام معظم رهبری که نیاز به مدیران کاربردی ، متعهد ، دلسوز و امتحان پس داده با مشارکت همه­ ی آحاد مردم است، توصیه می­نمایم. زیرا در عمر این انقلاب پر برکت، هر جا که مشارکت و همدلی مردم بوده آن کار موفق بوده است که هشت سال دفاع مقدس نمونه­ ی عینی و بارز آن می­باشد.

در اینجا، تقدیر و تشکر از استاندار و مدیران و فرمانداران و مسئولان محترم استانی و شهرستانی بخاطر مدیریت حادثه­ ی بزرگ برف و طوفان دارم. انتظار می­رود مسئولین محترم دولت کریمه، نسبت به تسریع در پرداخت خسارات وارده به مردم عزیز شهرستان­ های خسارت دیده، بالاخص مردم عزیز تالش بزرگ، اقدام نمایند.

از وزیر محترم جهاد کشاورزی درخواست دارم دستور ویژه نسبت به حل مشکلات ایجاد شده توسط منابع طبیعی برای عشایر و جنگل نشینان صادر فرمایند. این مردم عزیز بی­ مدعا که با حداقل امکانات زندگی به تولید مشغولند، متأسفانه خیلی در عذابند و با برخوردهای نامناسب و بعضاً زد و خورد مواجه شده اند. آیا این مردم شریف که حامیان انقلاب اسلامی و ولایتند، مستحق کتک خوردن و توهین و تحقیرند؟

استحضار دارید که ساماندهی جنگل نشینان خیلی ناقص اجرا شد که مشکلاتی را برای مردم عزیز تالش بزرگ ایجاد نمود. دام­ های آنها را که تنها ممر درآمدی آنها بود از دستشان خارج کردند و متأسفانه آنها تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) قرار گرفتند. این بزرگترین معضلی بود که برای دامداران ایجاد کردند در حالیکه تالش بزرگ از بزرگترین تأمین کنندگان گوشت قرمز استان توسط این دامداران عزیز بود که حالا خود و فرزندانشان بیکار شده اند.

متن کامل این نطق به شرح زیر می باشد:

پروانه های چرا برای دامداران بیش از 20 سال پیش صادر شده است. آیا این پروانه بعد از 20 سال هنوزکاربرد دارد که دامداران ما را بعضا مشمول جرایم سنگین و غیر قابل پرداخت و تا حد نابودی زندگی آن ها می­ نماید؟

 آقای وزیر، فصل کشاورزی شروع شده است؛ با توجه به پیش بینی کم آبی پیش رو، نیاز به توجه و اعتبار ویژه برای تأمین آب و کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان عزیز داریم.

همچنین عدم برنامه ریزی مدون برای واگذاری زمین­ های مسکونی روستا نشینان باعث گشته که آنها زمین ­های کشاورزی را تبدیل به مسکونی نمایند، آن هم به صورت پراکنده، که دولت را مواجه با هزینه­ های سنگین نموده است. این نشان از بی برنامگی مسئولین ذیربط دارد.

در بخش اشتغال باید بگویم که همه­ ی زمینه ­های بالقوه برای اشتغال در بخش صنعت، کشاورزی، صیادی و گردشگری در تالش بزرگ وجود دارد اما تنگ نظری­ ها، ندانم کاری­ها و احساس مالکیت بعضی از مسئولین و مافیای ثروت اندوز باعث شده است که جوانان عزیز نتوانند از فضاهای کسب و کار موجود استفاده نمایند. استان گیلان با همه وسعت و ظرفیت باید دومین استان از نظر بیکاری و پنجمین استان در فقر و نداری در کشور باشد؟ همه­ ی اینها به بی توجهی مسئولین باز می­گردد.

چرا صنایع استان باید یکی پس از دیگری نابود شود؟ چرا صنایع بزرگی چون ابریشم، چای، زیتون، برنج و ... باید از بین رفته و یا در حال از بین رفتن باشند؟ آیا دانشگاهیان، متخصصین، پژوهشگران، اساتید و نخبگان استان مسئولیتی در این زمینه ندارند؟

اعتبارات پژوهشی استان در کدام بخش هزینه می­شود؟ این مشکلات بوجود آمده که باعث بیکاری جوانان و فقر در استان شده است، در اولویت پژوهشی قرار ندارد؟ سؤال بنده این است:  آیا تاکنون پژوهشی کاربردی جهت مشخص شدن علل و عوامل بیکاری و فقر در استان انجام پذیرفته است؟

در بحث ورزش چه توجهی به سلامت جوانان عزیز استان گیلان بالاخص تالش بزرگ شده است؟ بر اساس آمار و شاخص­ ها، استان گیلان در بهره مندی از فضا و امکانات و تجهیزات ورزشی نسبت به متوسط کشور، بسیار عقب مانده است و به تبع آن تالش بزرگ حتی نسبت به حد متوسط استان خیلی عقب تر است. علل و عوامل این عقب ماندگی­ ها چیست؟

از مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان، این جوان خوشفکر و قهرمان کشور که اخیراً این مسئولیت سنگین را تقبل نموده اند درخواست دارم گزارشی جامع از علل و عوامل عقب ماندگی استان در شاخص­ های ورزشی و راهکارهای عملی جبران این عقب ماندگی را به مسئولین استان و کشور و نمایندگان مردم در استان ارائه نمایند.

همچنین از مدیر کل محترم ورزش و جوانان استان و فرماندار محترم شهرستان رضوانشهر می خواهم نسبت به تعیین تکلیف مالکیت مؤسسه­ ی فرهنگی و ورزشی چوکا اقدام نمایند. مگر می شود یک مؤسسه با یک نام و عنوان دو مالک داشته باشد؟ اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رضوانشهر چگونه مؤسسه ای که به نام شرکت چوکا ثبت شده را به نام نماینده و فرماندار وقت ثبت می کند؟ از مدیران کل محترم دیوان محاسبات و بازرسی استان درخواست دارم به موضوع به قید فوریت رسیدگی نمایند و پاسخ قانع کننده­ ای به مردم و جوانان عزیز تالش بزرگ داده شود. همچنین تقاضا دارم تکلیف پرونده­ ی معامله­ ی خلاف نماینده و فرماندار وقت به جهت دخالت در معاملات دولتی با توجه به قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات دولتی را مشخص نمایند.

آقای دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شما قبل از اخذ رأی اعتماد از مجلس به ما قول دادید که با مافیای اقتصادی در بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور یعنی شستا، برخورد خواهید کرد اما هنوز نتیجه­ ای از آن عاید نشده است. درخواست دارم دستور فرمائید بازرسین و محققین آن وزارتخانه علل و عوامل زیان­ده بودن بزرگترین کارخانه ­ی کشور یعنی صنایع چوب و کاغذ ایران(چوکا)، چه بوده است؟ مسببین و خلافکارها را که اینچنین فرصت­ های کاری را از جوانان عزیز منطقه ­ی تالش بزرگ سلب کرده ­اند، به مراجع قضائی معرفی نمایند تا به سزای اعمالشان برسند.

وزیر محترم استحضار دارند که در سنوات گذشته بیش از سه هزار نفر در این کارخانه مشغول به کار بوده اند و نفوذ مافیای ثروت اندوز در این کارخانه و حیف و میل نمودن ثروت کارخانه باعث سقوط و تعدیل نیروی انسانی شد.

همچنین آقای وزیر استحضار دارند که بیش از 70 درصد کاغذ مصرفی کشور وارداتی است و برای آن دلار و یورو از کشور خارج می ­شود در صورتیکه در مجموعه­ ی این کارخانه­ ی بزرگ بیش از یکصد هزار متر مربع سالن آماده­ ی بدون استفاده داریم و مواد اولیه و متخصص نیز داریم. با وجود همه­ ی این ظرفیت ­ها در کشور، چرا باید محتاج کالای خارجی باشیم؟

با توسعه­ ی این کارخانه هم به تولید کالای اساسی و ملی می­ رسیم و می ­توانیم خودکفا باشیم و هم برای هزاران نفر از جوانان منطقه اشتغال ایجاد کنیم. استدعا دارم دستور فرمائید در تهیه­ و اجرای طرح ­های توسعه و نوسازی کارخانه تسریع فرمایند.

از آقای دکتر نوبخت بخاطر حضورشان در این کارخانه و شنیدن گزارش ظرفیت بسیار بالای آن برای تولید و اشتغال تشکر می­ نمایم. ایشان تقبل نموده اند که تسهیلات لازم برای نوسازی و بازسازی و توسعه ­فراهم نمایند تا بیش از دو هزار نفر از عزیزان بیکار در آن اشتغال یابند. امید بسیار خوبی برای مردم عزیز تالش بزرگ بود که انشاءالله به همت مسئولین محترم آن وزارتخانه و مدیران محترم کارخانه، این امر هرچه سریعتر تحقق یابد.

در پایان، از صبر و حوصله ی همکاران عزیز تشکر می­کنم. همچنین از مردم شریف تالش بزرگ که همواره حمایت­ های همه جانبه­ ی خود را از اینجانب دریغ ننموده­ اند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

                                                                                               والسّلام


٢١:٣٩ - سه شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٣    /    شماره : ٢٠    /    تعداد نمایش : ١٠٧٣خروج
اوقات شرعی
  دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩    
راه اندازی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) زمستان1391   Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013